osoczebogatoplytkoweaestetyka

Osocze bogatopłytkowe – zastosowanie, wskazania, przeciwwskazania

Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym (wampirzy lifting) zrewolucjonizowały medycynę regeneracyjną. Osocze bogatopłytkowe to preparat krwiopochodny, zawierający dużą liczbę płytek krwi, wyzwalających lawinę procesów rewitalizacyjnych. Z jego pomocą można nie tylko poprawić kondycję skóry i zadziałać na nią odmładzająco, ale również zwalczyć tak trudne problemy urodowe, jak blizny, przebarwienia, a nawet nadmierne wypadanie włosów.

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe, zwane też PRP (Platelet Rich Plasma) to preparat uzyskany z krwi obwodowej pacjenta. PRP zawiera dużą liczbę skoncentrowanych płytek krwi (trombocytów), które po podaniu śródskórnym wyzwalają liczne czynniki wzrostu, stymulujące skórę do biorewitalizacji. Dzięki nim zostają pobudzone naturalne procesy naprawcze, więc uszkodzone tkanki mogą się samoistnie zregenerować. Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym wykorzystuje się w różnych gałęziach medycyny (m. in. stomatologii, ortopedii, chirurgii, medycynie sportowej i estetycznej), a spektrum ich możliwości wciąż nie jest do końca poznane. Z pomocą osocza bogatopłytkowego można uzyskać oczekiwaną poprawę (estetyczną i zdrowotną), bazując wyłącznie na naturalnych zdolnościach regeneracyjnych organizmu. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, spopularyzowana jako “wampirzy lifting” to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą o siebie zadbać w sposób jak najbardziej naturalny i ekologiczny.

W czym może pomóc osocze bogatopłytkowe?

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej jest bardzo szerokie i stale się rozszerza. Autologiczny koncentrat krwi pełni bardzo ważne funkcje regeneracyjne, skutkujące poprawą kondycji skóry i jej odmłodzeniem. W osoczu znajduje się wiele cennych substancji regeneracyjnych – poza płytkami krwi również fibryna, fibronektyna i witronektyna, które łącząc się we włókna, biorą udział w procesie gojenia się i odnowy tkankowej. Osocze można stosować przy różnych problemach i w różnych okolicach ciała. Wampirzy lifting wykonuje się w tych obszarach, gdzie doszło do utraty gęstości i elastyczności skóry oraz gdzie pojawiły się mankamenty, jak blizny, rozstępy czy przebarwienia. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to też sposób na walkę z łysieniem. Wykonując zabieg można pobudzić mieszki włosowe do wzrostu (odżywiając je), uzyskując mocniejsze i gęstsze włosy.

Obecnie istnieje kilka technik podawania osocza PRP. Jedną z nich jest mezoterapia, którą stosuje się u pacjentów, borykających się z wyżej wymienionymi problemami. Ale osocze można podawać też liniowo, traktując je wówczas, jako wypełniacz, mający wygładzić zmarszczki mimiczne, a nawet nieco głębsze bruzdy. Wampirzy lifting świetnie sprawdza się również, jako zabieg uzupełniający po laseroterapii czy botoksie.

Wampirzy lifting – dla kogo?

Głównym zadaniem zabiegów z osoczem bogatopłytkowym jest stymulowanie skóry do bioregeneracji. Płytki krwi uwalniają czynniki wzrostu,  a tym samym pobudzają fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i umacniania macierzy międzykomórkowej. Dlatego też wampirzy lifting służy przede wszystkim działaniu anti-aging. To zabieg odmładzający, który ma poprawić gęstość, elastyczność i napięcie skóry. Jednak warto go wykonać nie tylko z powodu zmarszczek czy wiotkości, ale również przebarwień, śladów potrądzikowych, blizn, rozstępów oraz łysienia.

Osocze bogatopłytkowe wskazania:

  • Wszelkie oznaki starzenia się skóry.
  • Potrzeba poprawy kondycji skóry.
  • Zwalczanie takich mankamentów jak blizny, rozstępy, przebarwienia.
  • Wspieranie leczenie łysienia.
  • Chęć wzmocnienia i zagęszczenia włosów.

Chociaż zabiegi z osoczem uznawane są jako bardzo bezpieczne – co wynika z właściwości autogennego materiały krwiopochodnego, który jest biozgodny, nietoksyczny i niealergizujący – nie może z nich skorzystać każdy bez wyjątku. Przeciwwskazaniem do wampirzego liftingu jest ciąża i okres laktacji, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, aktywne stany zapalne oraz zaburzenia krzepliwości krwi. Z PRP powinny też zrezygnować osoby przyjmujące niektóre leki (immunosupresyjne, przeciwzakrzepowe). Wszelkie ewentualne przeciwwskazania omawia się podczas pierwszych konsultacji ze specjalistą. Zabiegi z osoczem to nie są zabiegi bankietowe, dlatego nie należy wykonywać ich bezpośrednio przed ważnym wydarzeniem.

Osocze bogatopłytkowe przeciwwskazania:

  • Ciąża i okres karmienia piersią.
  • Miesiączka.
  • Choroby nowotworowe.
  • Choroby autoimmunologiczne.
  • Aktywne infekcje.
  • Dermatozy – aktywne choroby skóry.
  • Skłonność do powstawania blizn przerostowych.
  • Anemia.
  • Stosowanie niektórych leków.

Osocze bogatopłytkowe to szansa na naturalną i wyraźną poprawę kondycji skóry. Zabiegi z osoczem to nowoczesne terapie regeneracyjne, pozwalające odmłodzić skórę wyłącznie poprzez pobudzenie jej do biorewitalizacji. Efekty osocza bogatopłytkowego pojawiają się już po dwóch tygodniach, ale pełna poprawa widoczna jest po zakończeniu procesów regeneracyjnych, a więc po upływie kilku miesięcy. Terapia osoczem PRP sprawia, że wzrasta elastyczność i gęstość skóry. Ubytki tkankowe zostają odbudowane, a zniszczone tkanki naprawione. Macierz międzykomórkowa umacnia się, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta i gładka. Zmarszczki zostają wygładzone, a przebarwienia czy blizny rozjaśnione. Cera nabiera zdrowego blasku. Poprawa ma charakter narastający i długotrwały.

Jeśli chcesz uzyskać takie efekty, umów się na zabieg z osoczem bogatopłytkowym do Allure Esthetique Clinique – https://a-estetyka.pl/kontakt/. Zapraszamy!