modelowanieciala

Najlepsze zabiegi na cellulit

Które zabiegi na cellulit są najlepsze? Które pozwolą w miarę szybko pozbyć się brzydkich nierówności i wygładzić skórę? Jeśli usuwanie cellulitu domowymi sposobami nie przynosi efektów, wypróbuj czegoś sprawdzonego. Poznaj najlepsze zabiegi na cellulit o udowodnionej skuteczności!

Kriolipoliza – zamrażanie tłuszczu

Kriolipoliza to jeden z najlepszych zabiegów na cellulit, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem pacjentów, a także specjalistów. Terapia zimnem stosowana jest w medycynie od dawna, jednak wraz z rozwojem nowych technologii stała się rozwiązaniem przynoszącym nad wyraz zadowalające efekty. Urządzenie do kriolipolizy II generacji Z Lipo, z którego korzystamy w Allure Esthetique Clinique to system wysoce innowacyjnej kriolipolizy opracowany przez jednych z najlepszych inżynierów technologii medycznych, pracujących dla wiodącego w branży przedsiębiorstwa Zimmer MedizinSysteme.

Dlaczego kriolipoliza Z Lipo znajduje się na czele najlepszych zabiegów na cellulit?

Ponieważ oddziałuje na tkankę tłuszczową w sposób indywidualnie dostosowany do kondycji danej skóry. Zabieg kriolipolizy polega na obniżeniu temperatury wybranych tkanek do wartości około +2 stopni C, co osiąga się zamrażając dany obszar ciała do temperatury od -5 do – 10 stopni C. Dzięki trzem różnym aplikatorom terapia zimnem przebiega w sposób ściśle kontrolowany, a tempo pulsacji można dowolnie regulować, bez potrzeby przerywania zabiegu.

Inną ważną zaletą tej terapii antycellulitowej jest połączenie różnych procesów zabiegowych. Poza tradycyjną kriolipolizą zamrażająco-ssące aplikatory Z Lipo pozwalają wykonać drenaż limfatyczny, usprawniający metabolizm komórkowy. Z ich pomocą w trakcie kriolipolizy nadmiernie nagromadzona tkanka tłuszczowa zostaje zamrożona, a następnie w procesie krystalizacji adipocyty (komórki tłuszczowe) obumierają i stopniowo są wydalane z organizmu systemem limfatycznym. Efekty kriolipolizy widoczne są już po 8-12 tygodniach.

Co to oznacza dla Ciebie?

Kriolipoliza to najlepszy zabieg na cellulit – jest skuteczny i przebiega w sposób bardzo komfortowy dla pacjenta. Działanie pulsujących aplikatorów jest praktycznie bezbolesne, choć moment zasysania i odsysania może być nieco nieprzyjemny. Sam zabieg trwa krótko i pozwala na szybki powrót do codziennych aktywności. Jeśli chodzi o efekty, trzeba na nie trochę poczekać, ale warto, bo oprócz likwidacji cellulitu zyskuje się szczuplejszą sylwetkę, którą przy trzymaniu się zaleceń można utrzymać na stałe.

 

 • Usuwanie cellulitu w małoinwazyjny sposób.
 • Wysoki komfort zabiegowy.
 • Efekty już po kilku tygodniach.
 • Likwidacja cellulitu.
 • Utrata nadprogramowych kilogramów.
 • Wyszczuplenie obszaru zabiegowego.

Fala uderzeniowa – usuwanie cellulitu falą impulsu

Istnieje wiele badań, które potwierdzają skuteczność terapeutyczną fali uderzeniowej. Z powodzeniem stosuje się ją nie tylko w zabiegach medycyny estetycznej, ale również w rehabilitacji czy ortopedii, zapewniając rozwiązanie różnych problemów zdrowotnych czy urodowych szybko, bezboleśnie, i co ważne, efektywnie. Według badań niemieckiej firmy Zimmer, która produkuje urządzenia medyczne, generujące falę uderzeniową, poprawę już po jednym zabiegu usuwania cellulitu zauważyło 8 na 10 badanych. Inne testy kliniczne z 2007 roku pokazały, że większość kobiet poddanych terapii zauważyło wyraźne zmniejszenie cellulitu (I i II stopnia), wygładzenie powierzchni skóry i poprawę jędrności.

Dlaczego wśród najskuteczniejszych zabiegów na cellulit znajduje się fala uderzeniowa?

Ponieważ zogniskowana fala mechaniczna (uderzeniowa) prowadzi do rozluźnienia złogów tkanki tłuszczowej. Ponadto w wyniku wprawienia tkanek w drgania, zostaje usprawniony proces metaboliczny, dzięki czemu rozbite komórki tłuszczowe łatwiej są wydalane z organizmu. Udowodniono także (na podstawie ocen subiektywnych i obiektywnych przy użyciu kolagenografii), że fala uderzeniowa wywołuje zmiany w strukturze koloidów tkankowych – prowadzi do przebudowy włókien kolagenowych, a tym samym poprawia się gęstość, jędrność i elastyczność skóry poddanej terapii.

Co to oznacza dla Ciebie?

Przede wszystkim poprawę kondycji skóry zauważysz już po jednym zabiegu. Wielu pacjentów od razu dostrzega zmianę w zakresie napięcia i sprężystości, a także likwidacji cellulitu – choć tu, podobnie jak przy kriolipolizie na efekty trzeba chwilę poczekać. Poprawa nie jest widoczna od razu, ponieważ uzyskuje się ją za sprawą pobudzenia naturalnych procesów metabolicznych. Fala uderzeniowa na cellulit pozwala rozbić nagromadzony tłuszcz i usprawnić metabolizm lipidowy, aczkolwiek to zmiany, które zachodzą w czasie, dlatego ich rezultaty nie są widoczne natychmiast po zabiegu.

 

 • Usuwanie cellulitu w bardzo przyjemny sposób – zabieg porównywalny jest do masażu.
 • Bezbolesna i nieinwazyjna procedura.
 • Krótki czas zabiegu, około 30 minut.
 • Pierwsze efekty widoczne od razu, kolejne narastające po około 4 tygodniach.
 • Redukcja obrzęków, uczucia ciężkich nóg.

W Allure Clinique Esthetique stawiamy na kompleksowe rozwiązania, dlatego jako najlepsze zabiegi na cellulit rekomendujemy terapię łączoną – kriolipolizę z falą uderzeniową. Dzięki temu możemy zaoferować naszym pacjentom jeszcze lepsze wyniki w usuwaniu cellulitu i modelowaniu sylwetki. Jeśli zastanawiasz się, co jest dobre na cellulit, umów się na konsultacje do Allure Clinique Esthetique – https://a-estetyka.pl/kontakt/.