Modelowanie ust kwasem hialuronowym
Modelowanie ust kwasem hialuronowym
powiększanie ust
Kwas hialuronowy to organiczny związek chemiczny (polisacharyd) naturalnie występująca w organizmie człowieka i innych organizmach żywych. W dużej ilości występuje on w skórze, odpowiadając za jej prawidłowe nawilżenie, a co za tym idzie, za gładkość i sprężystość. Ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się wraz z wiekiem, dlatego też po 25. roku życia można zaobserwować stopniowe zmniejszenie napięcia skóry i pojawienie się pierwszych drobnych zmarszczek, zaś po 40. roku życia ilość kwasu hialuronowego jest już o połowę mniejsza niż w okresie niemowlęcym. W tym okresie skóra zaczyna wiotczeć i wysychać, tworzą się głębsze zmarszczki, zaobserwować można powolne opadanie tkanek.
Kwas hialuronowy znany jest jako wypełniacz, którego podanie pozwala poprawić kondycję skóry, nawilżyć ją, wygładzić pojawiające się zmarszczki. Badania udowadniają, że wstrzyknięcie preparatu zawierającego kwas hialuronowy skutkuje zastymulowaniem fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych, dlatego nawet po upływie czasu działania samego kwasu, skóra wygląda dużo lepiej i pozostaje w lepszej kondycji. Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego inicjują procesy regeneracyjne w skórze, sprawiają, że proces starzenia zostaje zahamowany, a skóra wygląda młodziej. Zdarza się, że raz wygładzone zmarszczki nie pojawiają się już w tym samym miejscu. Kwas hialuronowy jest stosowany w medycynie estetycznej od ponad 20 lat do wygładzania zmarszczek, wypełniania bruzd i blizn, podnoszenia policzków i szeroko pojętej regeneracji skóry. Ceniony jest za swoją skuteczność, ale również za bezpieczeństwo. Dzięki swym właściwościom stosowany jest również w innych dziedzinach medycyny, np. w ortopedii.
Kwas hialuronowy wykorzystywany jest także w zabiegach modelowania ust, które polegają na podaniu preparatu do konturu i czerwieni wargowej przy pomocy bardzo cienkich igieł.
Wskazania
- małe, wąskie usta,
- niewielka asymetria ust,
- utrata konturu i objętości ust,
- drobne zmarszczki na czerwieni wargowej,
- opadające kąciki ust.
Zalety
- bezpieczeństwo zabiegu,
- skuteczność zabiegu,
- krótki, mało inwazyjny zabieg.
Efekty
- powiększenie ust,
- wypełnienie drobnych zmarszczek wokół ust,
- uwydatnienie konturu ust,
- podniesienie opadających kącików,
- poprawa jędrności ust,
- efekt odmłodzenia,
- nawilżenie ust.
Szczegóły zabiegu
Przed zabiegiem okolica ust znieczulana jest przy użyciu kremu z lidokainą (20 minut przed zabiegiem). Procedura polega na iniekcji kwasu hialuronowego do konturu i czerwienie wargowej ust. W trakcie i po zabiegu wykonywany jest masaż okolicy zabiegowej.
Zalecenia po zabiegu
- unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego, sauny oraz gorących kąpieli przez okres 3-4 dni po zabiegu,
- unikać ekspozycji na słońce, stosować fotoprotekcję (50+) przez 2 tygodnie po zabiegu,
- spożywać około 2 litry wody na dobę przez okres 2 tygodni po zabiegu,
- nie wykonywać peelingów, mikrodermabrazji, masaży kosmetycznych, zabiegów z użyciem lasera, fal radiowych, ultradźwięków przez okres 2 tygodni po zabiegu,
- wykonywać masaż ust zgodnie z zaleceniami lekarza przez okres 7-10 dni po zabiegu.
Częste pytania
Kiedy pojawia się efekt i jak długo się utrzymuje?
Efekt pojawia się już po pierwszym podaniu preparatu i utrzymuje się około 6 miesięcy.
Czy zabieg jest bolesny?
Okolica ust jest wyjątkowo wrażliwa, dlatego iniekcja w tym miejscu jest bolesna. Przed zabiegiem zastosowane zostaje znieczulenie miejscowe.
Czy zabieg jest bezpieczny?
Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego jest bezpieczne pod warunkiem, że wykonuje je osoba wykwalifikowana, a podczas konsultacji zostały wykluczone przeciwwskazania.
Cennik
Usługa/Preparat | Cena |
---|---|
Kwas hialuronowy – preparaty najwyższej jakości | 1000-1500 PLN |
Efekty uboczne
- obrzęk ust utrzymujący się do 3 dni po zabiegu,
- uczucie bolesności i rozpierania do 5-7 dni po zabiegu,
- delikatne zasinienie utrzymujące się około 7 dni.
Przeciwwskazania
- nowotwory,
- choroby o podłożu immunologicznym,
- stany zapalne skóry,
- aktywne infekcje,
- alergie,
- skłonność do powstawania blizn przerostowych,
- ciąża i laktacja,
- stosowanie leków immunosupresyjnych, antybiotyków, sterydów lub leków przeciwzakrzepowych.