Ultraformer III – ultradźwiękowy lifting bez skalpela

Ultraformer III jest jednym z najbardziej innowacyjnych urządzeń w zabiegach medycyny estetycznej. Dzięki skoncentrowanej mocy fal ultradźwiękowych pozwala na precyzyjne modelowanie twarzy i ciała bez użycia skalpela. Na czym dokładnie polega metoda HIFU? Kiedy i dlaczego warto skorzystać z zabiegu Ultraformer III?

Na czym polega metoda HIFU i jak działa Ultraformer III?

HIFU to skrót od angielskich słów “high intensity focused ultrasound”, oznaczających “skoncentrowaną wiązkę fal ultradźwiękowych”. Jest to metoda znana w medycynie już od dawna. Początkowo była wykorzystywana w terapii onkologicznej i służyła niszczeniu komórek nowotworowych. Z czasem zaczęto stosować ją także w innych gałęziach medycyny, w tym także dermatologii i medycynie estetycznej. Główną zaletą HIFU jest to, że działa w sposób bardzo precyzyjny, a zarazem mało inwazyjny. Dzięki skoncentrowanej wiązce ultradźwięków można zadziałać na skórę dokładnie tam, gdzie tego potrzebuje, nie naruszając przy tym ciągłości jej powierzchni. Ultraformer III to nowej generacji urządzenie, emitujące zogniskowaną falę ultradźwiękową, która dociera do głębokich warstw skóry, w jakich rozpoczyna proces termicznej koagulacji. To właśnie ona jest istotą metody HIFU. Dzięki kontrolowanemu i selektywnemu podgrzaniu tkanek, uszkodzone włókna kolagenowe obkurczają się, stymulując tym samym fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. W rezultacie dochodzi do napięcia i uelastycznienia skóry. Metoda HIFU wprowadziła prawdziwą rewolucję do medycyny estetycznej, ponieważ pozwoliła osiągnąć efekt liftingu bez stosowania tradycyjnych narzędzi chirurgicznych. 

Komu dedykowany jest zabieg Ultraformer III i jakie są jego efekty?

Ultraformer III dedykowany jest dla wszystkich osób, które borykają się z problemem wiotkiej, pozbawionej jędrności skóry. Głównym celem zabiegu jest odbudowa włókien kolagenowych, poprawa napięcia, elastyczności i zagęszczenia skóry, a także jej zliftingowanie. Oznacza to, że Ultraformer III stanowi rozwiązanie takich problemów natury estetycznej, jak:

  • chomiczki, 
  • podwójny podbrudek, 
  • luźna skóra szyi,
  • zmarszczki,
  • wiotka i cienka skóra,
  • utrata dawnego owalu twarzy.

Ultraformer III to bardzo skuteczny zabieg nie tylko na skórę twarzy, szyi i dekoltu, ale również całe ciało. Fale ultradźwiękowe są pomocne przy modelowaniu sylwetki, nawet tej nadwyrężonej po ciąży. Co bynajmniej wcale nie oznacza, że jest to metoda skierowana wyłącznie do młodych mam! Z liftingu bez skalpela HIFU mogą korzystać zarówno kobiety i mężczyźni w różnym wieku. Ultraformer sprawdza się bowiem tak samo przy usuwaniu cellulitu, redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej, jak i ujędrnieniu i odmłodzeniu skóry. 

Dużym atutem Ultraformer III jest to, że jego efekty widoczne są niemal od razu po zabiegu. Ponieważ metoda HIFU sprawia, że skóra jest zmobilizowana do sprawniejszego przeprowadzania naturalnych procesów regeneracyjnych, pełny rezultat uwidacznia się po upływie 6 miesięcy, w ciągu których dochodzi do odbudowania włókien kolagenowych. Poprawa wyglądu skóry utrzymuje się nawet do 2 lat, a co ważne, zabieg można powtarzać!

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg Ultraformer III?

Zabieg Ultraformer III jest jednym z lepszych rozwiązań na zwalczania mankamentów urodowych związanych z procesem starzenia się skóry oraz innych problemów natury estetycznej. Jego przewagą jest przede wszystkim to, że pozwala przeprowadzić “lifting bez skalpela”, czyli uzyskać oczekiwaną poprawę relatywnie szybko i na długo. Metoda HIFU umożliwia ingerencję w głębokie warstwy skóry bez naruszania struktur naskórka, co zdecydowanie sprzyja pozabiegowej regeneracji. Decydując się na terapię ultradźwiękami, wybiera się terapię krótkotrwałą, a przy tym niezwykle efektywną i bezpieczną, po której można swobodnie powrócić do swoich codziennych aktywności. Jest pełnia lata, więc należy dodać, że po zabiegu Ultraformer III nie ma konieczności stosowania wzmożonej ochrony przeciwsłonecznej, więc ultradźwiękowy “lifting bez skalpela” można bez obaw wykonywać przez cały rok. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym zabiegu lub masz pewność, że to rozwiązanie dla Ciebie, zapraszamy do kontaktu z naszą Kliniką!