osocze bogatoplytkowe

Regeneracja cery przed świętami

Grudzień to miesiąc radości, ale też ciężkiej pracy. Zbliżające się święta, a także końcówka roku sprawia, że terminy gonią. Nadmiar pracy może skutkować brakiem snu, zmęczeniem, nadmiernym stresem. Wszystko to odbija się na skórze. W efekcie cera twarzy jest poszarzała, pozbawiona blasku i życia. Przed świętami warto więc o nią zadbać i postawić na regenerację cery. Pomóc w tym może niezwykle skuteczne osocze bogatopłytkowe PRP. Jak wykorzystać je do regeneracji cery?

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe PRP jest autologicznym koncentratem płytek krwi w niewielkiej ilości osocza. Preparat wykorzystywane jest w medycynie estetycznej zawiera w sobie czynniki wzrostu, które pozyskiwane są bezpośrednio z krwi pacjenta. Dzięki temu zabieg na regenerację cery można przeprwadzić na bazie naturalnej i bezpiecznej dla organizmu substacji. Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej znalazło wiele zastosowań. Wykorzystywane jest zarówno do regeneracji cery, jak i jej odmładzania, poprawy kondycji skóry czy pobudzania fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych.

Kiedy warto wybrać się na zabieg z osoczem bogatopłytkowym?

Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest przede wszystkim w zabiegach anti-aging, czyli tych przeciwdziałających starzeniu się skóry. Jednak wysoką skuteczność wykazuje również w zakresie regeneracji skóry, poprawia jej sprężystość i elastyczność, przywraca naturalny koloryt. Zabieg idealnie sprawdzi się więc u pań zabieganych, zestresowanych, zmęczonych i potrzebujących natychmiastowej odnowy i regeneracji naskórka. Klinika Alluresthetique Clinique z Konstantynowa Łódzkiego na zabiegi osoczem bogatopłytkowym zaprasza też panie, które chciałby poprawić kondycję włosów i zapobiegać ich wypadaniu. Osocze odżywi cebulki i pobudza wzrost nowych włosów, jednocześnie powstrzymując wypadanie kosmyków.

Jak wygląda regeneracja cery osoczem bogatopłytkowym?

Zabieg osoczem bogatopłytkowym jest tym z rodzajów jednorazowych, ale w razie konieczności można go powtórzyć.  Trwa od os 20 do 60 minut i zawsze poprzedzony jest konsultacją lekarską. Jej celem jest omówienie przebiegu zabiegu oraz zakwalifikowanie pacjenta do niego. Na etapie przygotowań zostaje też pobrana próbka krwi ilości 120, 150 lub 180 ml. Pobrana krew następnie umieszczona jest w sterylnym zestawie, gdzie dochodzi do odseparowania płytek krwi i przygotowania koktajlu. To właśnie on będzie podany w wybrane miejsce na ciele. Osocze bogatopłytkowe podawane jest za pomocą bardzo cienkich igiełek. Wcześniej, aby pacjentka nie odczuwała dyskomfortu obszar zabiegu znieczula się kremem z lidokainą. Efekty zabiegu widoczne są już po 1-2 tygodniach.

Rekonwalescencja po zabiegu osoczem bogatopłytkowym

W związku z tym, że regeneracja cery osoczem bogatopłytkowym jest metodą naturalną, to rekonwalescencja nie jest długa i skomplikowana. Po zabiegu pojawić mogą się przejściowe zaczerwienienia i lekka opuchlizna, która utrzymuje się maksymalnie 1-2 dni. wystąpić mogą też niewielkie siniaczki, które znikają po tygodniu. Zalecenia pozabiegowe obejmują:

 • unikanie intensywnego wysiłku fizycznego, sauny i gorących kąpieli przez 3-4 dni po zabiegu,
 • unikanie ekspozycji na słońce, stosowanie fotoprotekcji (50+) przez okres dwóch tygodni po zabiegu,
 • powstrzymanie się od wykonywania zabiegów: peelingi, laser, ultradźwięki, fale radiowe, masaże kosmetyczne, mezoterapia, wypełnianie kwasem hialuronowym.

Przeciwwskazania do regeneracji cery osoczem bogatopłytkowym

Terapia osoczem bogatopłytkowym mimo swojej naturalności i wysokiej skuteczności nie może być przeprowadzana u wszystkich. Jako przeciwwskazania do niej wymienia się:

 • Anemię,
 • Niski poziom płytek krwi,
 • Choroby krwi,
 • Nowotwory,
 • Stany zapalne skóry – trądzik, opryszczka,
 • Aktywne infekcje,
 • Skłonności do powstawania blizn przerostowych,
 • Stosowanie leków immunosupresyjnych, antybiotyków, sterydów, leków przeciwzakrzepowych,
 • Zażywanie leków wydłużających czas krwawienia.

Kwalifikacji do zabiegu osoczem bogatopłytkowym w Alluresthetique Clinique wykonywane ą przez specjalistów, którzy doradzą, jaki zabieg na regenerację cery przyniesie najlepsze efekty i powoli skórze odpocząć nie tylko po przedświątecznej gorączce.