kwas hialuronowy

Mezoterapia kwasem hialuronowym na prezent

Zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii to doskonały pomysły na prezent dla bliskich nam kobiet. Można nimi obdarować mamę, babcię, przyjaciółkę czy siostrę. Uniwersalnym zabiegiem, z którego ucieszy się każda dbająca o urodę kobieta jest mezoterapia kwasem hialuronowym. Może ona być zastosowana do redukcji drobnych zmarszczek, niwelowania pierwszych oznak starzenia się skóry, a także, kiedy chce się dodać naskórkowi jędrności, sprężystości, elastyczności. Z mezoterapii kwasem hialuronowym skorzysta również skóra wysuszona. Na czym polega zabieg?

Czym jest mezoterapia kwasem hialuronowym?

Mezoterapia kwasem hialuronowym to zabieg, który pozwala nawilżyć skórę i uzupełnić niedobory kwasu, którego głównym zadaniem jest produkcja włókien kolagenowych. Zabieg ten wykorzystuje się przede wszystkim do odnowy skóry twarzy, szyi i dekoltu. Świeży i młodzieńczy wygląd naskórek po zabiegu zawdzięcza temu, że mezoterapia dostarcza do niego preparaty z witaminami, mikroelementami i aminokwasami. Z racji tego, że podane są one bezpośrednio do skóry to nie tracą swoich odmładzających i ujędrniających właściwości i mogą działać odżywczo, stymulując produkcję kolagenu oraz hamując działanie wolnych rodników.

Mezoterapia na prezent

Zabieg mezoterapii kwasem hialuronowym podarować można każdej kobiecie. Jest on niezwykle uniwersalny i może być wykonany u pacjentów w każdym wieku. Skórę młodą ujędrni, doda jej sprężystości i nawodni, a także opóźni procesy starzenia. Zabieg kwasem hialuronowym wykonany na cerze dojrzałej daje natomiast możliwość pozbycia się drobnych zmarszczek i pobudzenia procesów regeneracyjnych naskórka. Panie, które poszukują typowych zabiegów anti-aging mogą mezoterapię łączyć z wypełnieniem zmarszczek kwasem hialuronowym lub toksyną botulinową.

Dzięki swojej uniwersalności zabieg mezoterapii jest tym pielęgnacyjnym i regeneracyjnym dla każdego typu skóry i w każdym wieku. Więcej o zaletach zabiegu mezoterapii można dowiedzieć się w klinice Alluresthetique Clinique.

Na czym polega mezoterapia kwasem hialuronowym?

Mezoterapia jak każdy zabieg medycyny estetycznej poprzedzony jest konsultacją lekarską. Ma ona na celu wykluczyć przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Wśród tych znaleźć można m.in. choroby nowotworowe i o podłożu immunologicznym, stany zapalne skóry, infekcje, alergie, ciąże i okres laktacji, zażywanie niektórych leków. Jeśli lekarz zakwalifikuje pacjentkę do zabiegu, to jest ona znieczulona miejscowo kremem z lidokainą, a następnie w wybrane partie ciała podaje się zastrzyki z kwasem hialuronowym. Cała procedura nie jest bolesna, choć niektórym pacjentom może towarzyszyć delikatny dyskomfort. Efekty mezoterapii są jednak tego warte.

Jakie są efekty zabiegów kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy to jeden z najważniejszych „pomocników” kobiecej urody. Naturalnie występuje on w organizmie i odpowiada za prawidłowe nawilżenie, a więc i za gładkość, i sprężystość skóry. Ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się wraz z wiekiem. Jego utrata rozpoczyna się już po 25 roku życia, wtedy warto przeprowadzać pierwsze zabiegi z wykorzystaniem tego związku chemicznego. Mezoterapia kwasem hialuronowym to przede wszystkim ogólna poprawa kondycji skóry, jej głębokie nawilżenie, poprawa jędrności, sprężystości, zniwelowanie oznak starzenia się skóry. Takie efekty widoczne są natychmiast po zabiegu, jednak dla ich podwyższenia i utrwalenia zaleca się przeprowadzenie całej serii zabiegów.

Czy mezoterapia jest bezpieczna?

Mezoterapia, która wykorzystuje kwas hialuronowy, to zabieg w pełni bezpieczny. Wynika to z tego, że do poprawy kondycji skóry wykorzystywany jest związek naturalnie w niej występujący. Panie, które miały okazję skorzystać z zabiegów z kwasem hialuronowym chwalą jego szybkość i efektywność, a także krótką rekonwalescencję. W tym czasie mogą pojawić się lekkie zasinienia i drobne krwiaczki, rumień lub drobne ślady w postaci punkcików. Wszystkie efekty uboczne znikają po ok. 72 godzinach, pozwalając cieszyć się piękną i młodą cerą.