Odchudzanie chłodem

Moda na szczupłą, piękną sylwetkę nie przemija już od wielu lat. Zarówno kobiety jak i mężczyźni podążają za kanonami piękna, spędzając godziny na siłowni, biegając, stosując restrykcyjne diety. Niekiedy droga na skróty nie przynosi wymarzonych rezultatów. Gabinety medycyny estetycznej mają jednak dziś w swojej ofercie wiele sposobów na uzyskanie pięknej, szczupłej sylwetki. Dla większości osób najlepsze są metody mało inwazyjne, ale szybko przynoszące spektakularne efekty. Jednym z nich jest innowacyjna metoda kriolipolizy.

Kriolipoliza – co to takiego?

Kriolipoliza to jedna z metod redukcji tkanki tłuszczowej. Jest nieinwazyjnym zabiegiem, w trakcie którego tkanki tłuszczowe w różnych obszarach ciała zostają poddane działaniu niskiej temperatury, co prowadzi do krystalizacji trójglicerydów, a także uszkodzenia błon komórek tłuszczowych. W ten sposób tkanka tłuszczowa zostaje zdegradowana, a uwolnione podczas zabiegu kriolipolizy lipidy zostają usunięte w naturalny sposób przez układ limfatyczny. Jest to całkowicie bezpieczny zabieg, ponieważ dochodzi tylko do uszkodzenia komórek tłuszczowych, bez narażania na kontakt z niską temperaturą otaczających tkanek skóry, dzięki czemu pozostają one nietknięte. 

Kriolipoliza ZLIPO+ZWAVE PRO

Kriolipoliza ZLIPO+ZWAVE PRO to stosowany w naszej klinice Alluresthetique clinique w Konstantynowie Łódzkim, innowacyjny system kriolipolizy. Możemy pochwalić się, że jako jedni z nielicznych posiadamy dostęp do tej metody kriolipolizy drugiej generacji, która oferuje indywidualne podejście do pacjenta poprzez możliwość ustawienia i dopasowania poszczególnych parametrów do spersonalizowanych potrzeb skóry. Dlatego podczas wstępnej konsultacji lekarskiej jesteśmy w stanie ocenić, jakie parametry będą odpowiednie dla naszych pacjentów, co potwierdzamy także tuż przed zabiegiem. W kriolipolizie metodą ZLIPO+ZWAVE PRO zastosowano system PulsComfort, który niweluje dyskomfort w początkowej i końcowej fazie zabiegu, a aplikacja fałdu skórno-tłuszczowego następuje w sposób pulsacyjny. Powoduje to, że skóra dopasowuje się do aplikatora, co zapobiega jej nadmiernemu rozciąganiu, co jest częstym problemem w innych urządzeniach do kriolipolizy. Dzięki zastosowaniu tej metody utrata tkanki tłuszczowej jest szybsza w porównaniu do innych metod – efekty widoczne są po około 4-6 tygodniach, a nie 3-6 miesiącach jak w innych systemach, w których stosowana jest kriolipoliza, a cellulit znika skutecznie. Ponadto system ZLipo wykorzystuje w obrębie zabiegu masaż limfatyczny z regulacją szybkości, co zwiększa efektywność, zmniejszając jednocześnie obrzęk po zabiegu. 

Zabieg kriolipolizy ZLIPO+ZWAWE PRO

Zanim zastosowana zostanie kriolipoliza, niezbędna jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz i certyfikowany personel dokonują kwalifikacji pacjenta oraz ustalają, czy będzie to kriolipoliza na uda, brzuch, czy też inne obszary ciała. Następnie personel tłumaczy pacjentowi jak wygląda zabieg kriolipolizy. Obszar, który został zakwalifikowany do zabiegu, zabezpieczamy specjalną matą, gwarantującą najwyższy poziom bezpieczeństwa pozostałych części ciała i skóry. Zabieg podzielony jest na cztery etapy. W pierwszym z nich następuje pulsacyjne zassanie fałdu skórno-tłuszczowego. W zależności od potrzeb pacjenta regulujemy siłę ssącą w zakresie od 1 do 10. Druga faza to proces utrzymywania stałej niskiej temperatury, degradującej komórki tłuszczowe. W urządzeniach typu Zlipo możliwa jest regulacja temperatury od -5 stopni Celsjusza do -10 stopni, co daje możliwość dostosowania do bardziej wrażliwych pacjentów. Przedostatnim etapem jest masaż pulsacyjny, po którym następuje ostatnia faza – fala uderzeniowa, zwiększająca efektywność całego procesu. Ponadto fala uderzeniowa ułatwia emulgację komórek tłuszczowych i ich usuwanie z organizmu. 

Wskazania do zabiegu kriolipolizy

Zabieg kriolipolizy ma na celu pozbycie się tkanki tłuszczowej z newralgicznych miejsc, wytypowanych podczas wstępnej konsultacji. Nasi specjaliści przed zabiegiem oceniają, czy problematyczne miejsca są wskazaniem do przeprowadzenia kriolipolizy, którą stosujemy przede wszystkim w przypadku: 

  • Miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej – np. boczki
  • Występowania fałdów skórno-tłuszczowych o grubości 1,5 do 7 cm
  • BMI do 26-28.

O tym, czy występują wskazania lub przeciwwskazania do zabiegu kriolipolizy najlepiej zapytać naszych specjalistów z Alluresthetique clinique, z którymi można skontaktować się klikając ten link.