mezoterapia

Mezoterapia – cudowne dziecko medycyny estetycznej

Mezoterapia jest obecnie jednym z najchętniej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Polega na miejscowym dostarczeniu do skóry substancji leczniczych, które mają za zadanie regenerację lub odżywienie skóry. Skóra staje się gładka, jędrna i promienna. W ostatnich latach jednak wiele osób – w tym celebrytów – pokochało mezoterapię osoczem. Co to takiego? Dlaczego budzi taki entuzjazm?

Mezoterapia osoczem – co to takiego?

Mezoterapia osoczem została „ochrzczona” wampirzym liftingiem ze względu na fakt, że do zabiegów wykorzystywane jest osocze bogato-płytkowe z własnej krwi pacjenta. Celebryci zamieszczający zdjęciami z zabiegu wyglądają dość “krwawo”, jednak podkreślamy, że jest to zabieg bezbolesny i bezpieczny.  Osocze (PRP) jest substancją bogatą w czynniki wzrostu, dlatego ma doskonałe właściwości odżywcze i regenerujące. Stymuluje ono włókna kolagenowe do wzrostu, a zarazem głęboko regeneruje tkanki. Autologiczne pochodzenie osocza czyni zabieg jednym z najbezpieczniejszych i najlepiej tolerowanych przez organizm – nie istnieje bowiem ryzyko odrzucenia własnego osocza, czy też wystąpienia alergii. 

Jak przebiega zabieg mezoterapii

W naszej klinice Alluresthetique clinique przeprowadzamy mezoterapię igłową w systemie Arthrex Angel. Najpierw nasz wykwalifikowany personel pobiera od pacjenta niezbędną ilość krwi – od  120 do 180 ml w zależności od wielkości powierzchni skóry, jaka ma zostać poddana zabiegowi. Krew zostaje umieszczona w sterylnym zestawie Arthrex Angel, który następnie separuje płytki krwi. System, który wykorzystujemy w Konstantynowie Łódzkim zapewnia uzyskanie najbardziej skoncentrowanej ilości osocza bogatopłytkowego i ubogopłytkowego, które są separowane do oddzielnych pojemników. W efekcie osocze bogatopłytkowe o około 20-krotnej koncentracji płytek krwi zostaje wstrzyknięte za pomocą bardzo cienkich igieł w miejsca zakwalifikowane do zabiegu. W celu osiągnięcia jak najwyższego komfortu stosujemy miejscowo znieczulający krem Emla na pół godziny przed zabiegiem. W zależności od wielkości leczonego obszaru, zabieg trwa około godziny.

Efekty mezoterapii osoczem bogatopłytkowym

Celebryci pokochali wampirzy lifting nie tylko dzięki jego bezpieczeństwu i niecodziennej technice wykonywania. Osiągane podczas zabiegu efekty są naprawdę zadowalające i trwałe, a należą do nich (w zależności od miejsca zastosowania):

 • regeneracja skóry,
 • poprawa sprężystości skóry,
 • pobudzenie wzrostu włosów na skórze owłosionej głowy,
 • odżywienie cebulek i pogrubienie włosów,
 • zmniejszenie wypadania włosów.

Pierwsze rezultaty mezoterapii można zauważyć już po 2 tygodniach. Ze względu na wysoką koncentrację płytek krwi, a co za tym idzie czynników wzrostu, rewitalizacja skóry następuje aż do 6 miesięcy od wykonania zabiegu. Efekty utrzymują się zaś znacznie dłużej.

Przeciwwskazania do wampirzego liftingu

Choć mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest metodą maksymalnie bezpieczną, to istnieją pewne sytuacje, gdy specjaliści odmówią jej wykonania. Odradzamy stosowania mezoterapii osobom, które:

 • stosują leki rozrzedzające krew,
 • chorują na hemofilię lub inne choroby krwi,
 • mają anemię lub niski poziom płytek krwi,
 • są w ciąży lub karmią piersią,
 • cierpią na choroby nowotworowe,
 • mają stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
 • przechodzą intensywne infekcje,
 • mają skłonność do powstawania blizn przerostowych,
 • zażywają leki immunosupresyjne, sterydowe, przeciwzakrzepowe, antybiotyki

Zawsze przed decyzją o przeprowadzeniu jakiegokolwiek zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej, konieczna jest konsultacja z lekarzem, dlatego zapraszamy do Konstantynowa Łódzkiego lub do kontaktu mailowego lub telefonicznego (kontakt znajdziecie na naszej stronie internetowej).