Kriolipoliza nowej generacji – kriolipoliza ZLipo+ZWave PRO

Zjawisko kriolipolizy wykorzystywane jest w zabiegach medycyny estetycznej od 2008 roku, kiedy to amerykańscy lekarze dowiedli, że podskórne komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na zimno. Od tego czasu minęło już ponad 10 lat. W ciągu tej dekady opracowano nowe technologie, które znacznie poprawiły skuteczność kriolipolizy, a zarazem zwiększyły bezpieczeństwo tej terapii. W Allurestetique Clinic korzystamy z innowacyjnego systemu ZLipo+ZWave PRO, dzięki czemu możemy zaoferować naszym Klientom kriolipolizę nowej generacji!

Czym w ogóle jest kriolipoliza?

Zjawisko kriolipolizy znane jest w medycynie przynajmniej od lat 60. XX wieku. Terapia zimnem duże znaczenie dla dermatologii i medycyny estetycznej zaczęła odgrywać blisko dekadę temu, kiedy to amerykańscy uczeni zaczęli przyglądać się temu, jak podskórne komórki tłuszczowe reagują na niską temperaturę. Wyniki ich badań okazały się przełomowe dla zabiegów redukujących tkankę tłuszczową. Okazało się bowiem, że odpowiednie schłodzenie adipocytów (głównych komórek tkanki tłuszczowej), prowadzi do ich stopniowej degeneracji (apoptozy), bez naruszenia przy tym innych struktur podskórnych (innych komórek, mięśni, nerwów). Sukces tych badań doprowadził do opracowania jednej z najskuteczniejszych dziś metod redukcji lokalnej tkanki tłuszczowej, czyli właśnie kriolipolizy. 

Na czym polega tradycyjna kriolipoliza?

Kriolipoliza jest nieinwazyjną metodą redukcji tkanki tłuszczowej, polegająca na wywołaniu lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych, przebiegającego bez uszkadzania innych tkanek. 

Do zabiegu wykorzystuje się urządzenie ze specjalnymi głowicami, wzbogaconymi o panele schładzające. Dzięki temu, że przykłada się je bezpośrednio do tych partii ciała, które są objęte leczeniem, redukcja nadmiernej tkanki tłuszczowej przebiega bardzo precyzyjnie i pod pełną kontrolą. “Zamrażanie” adipocytów odbywa się poprzez zassanie fałdów skórnych, które są schładzane do odpowiedniej temperatury. Trwa to, w zależności od miejsca zabiegowego, od 30 do 60 minut. Zabieg wykonuje się w trybie ambulatoryjnym, a po wszystkich procedurach terapeutycznych można powrócić do większości codziennych obowiązków. Kriolipoliza jest metodą bardzo bezpieczną – dokładne operowanie niską temperaturą zapewnia nowoczesna aparatura, a ochronę skóry otaczającą obszar zabiegowy gwarantuje użycie specjalnych mat przeciwzamrożeniowych. 

Czym różni się tradycyjna kriolipoliza od kriolipolizy nowej generacji?

Kriolipoliza nowej generacji oferowana w naszej Klinice bazuje na technologii ZLipo+ZWave PRO. To innowacyjne rozwiązanie, którego novum polega na połączeniu dwóch systemów:

  • ZLipo – to system mrożący, zasysający skórę w trybie pulsacyjnym, wyposażony w 3 rodzaje aplikatorów, umożliwiających bardzo dokładne dopasowanie zabiegu do potrzeb pacjenta. Pulsacyjne zasysanie fałd skóry znacznie podnosi skuteczność kriolipolizy, ponieważ poprawia drenaż limfatyczny oraz stymuluje procesy metaboliczne. Co więcej, dzięki niemu schładzanie tkanek przebiega równomiernie, więc nie ma problemu nierówności pozabiegowych, tak częsty przy klasycznych aparatach do kriolipolizy.Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że ZLipo wyraźnie poprawia komfort odczuwany w trakcie zabiegu, a także w późniejszym okresie.  
  • ZWave PRO – to system wykorzystujący falę uderzeniową, która usprawnia proces degeneracji oraz eliminowania komórek tłuszczowych z organizmu. ZWave PRO sprawia, że zamarznięte tkanki zostają rozerwane, a następnie upłynnione, dzięki czemu są sprawniej metabolizowane. Kriolipoliza z falą uderzeniową stymuluje produkcję nowego kolagenu, dzięki czemu skóra staje się naturalnie ujędrniona i wygładzona. 

Efekty kriolipolizy w systemie ZLipo+ZWave PRO zostały przebadane klinicznie, więc poddanie się tej terapii gwarantuje, że z obszaru objętego terapią znika aż 44% tkanki tłuszczowej!

Dlaczego warto zdecydować się na właśnie tę metodę redukcji tkanki tłuszczowej?

Kriolipoliza nowej generacji jest uznawana przez specjalistów za jedną z najskuteczniejszych metod redukcji lokalnej tkanki tłuszczowej. Jest to nie tylko bardzo efektywny sposób na pozbycie się kilku centymetrów z obwodu, ale także usunięcie skórki pomarańczowej – gdyż system ZWave PRO posiada certyfikat FDA w leczeniu cellulitu. 

Dużą zaletą nowoczesnej kriolipolizy jest jej skuteczność. Nadmiernie nagromadzone komórki tłuszczowe eliminowane są w sposób trwały, więc trwały jest także rezultat tej terapii. Choć trzeba pamiętać, że żaden zabieg modelujący nie sprawi, że dieta i styl życia przestaną wpływać na wygląd sylwetki! 

Decydując się na kriolipolizę w systemie ZLipo+ZWave PRO, można spodziewać się relatywnie szybkiego efektu. Przy wykonaniu tej terapii na tradycyjnych urządzeniach pierwsze rezultaty widoczne były po jakichś 3-6 miesiącach po zabiegu, w aparatach nowej generacji ten czas skrócił się do 4-6 tygodni. A to naprawdę duża różnica! 

Najważniejsze zalety kriolipolizy ZLipo+ZWave PRO w opinii naszych Klientów:

  • widoczne i bardzo zadowalające efekty;
  • komfortowy i krótkotrwały zabieg;
  • mała inwazyjność – niewiele śladów pozabiegowych. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kriolipolizie w Allurestetique Clinic, zapraszamy do kontaktu: https://a-estetyka.pl/kontakt/