wypelnianie zmarszczek

Idealny prezent na święta dla mamy? Sprawdź, na czym polega zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym

Zbliżające się Boże Narodzenie to sygnał, że pora pomyśleć o gwiazdkowych prezentach. Obdarowywanie najbliższych nie jest jednak prostą sprawą. Jak uniknąć kupna kolejnego portfela czy zestawu drogeryjnych kosmetyków dla mamy? Wystarczy zafundować jej odrobinę luksusu, relaksu i regeneracji, które oferują zabiegi medycyny estetycznej. Idealnym prezentem dla każdej mamy będzie wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Na czym polega zabieg?  Komu jest dedykowany i jakie są efekty wypełniania zmarszczek?

Kwas hialuronowy pod choinkę

Kupno prezentów gwiazdkowych to nie lada wyzwanie. Co podarować, aby wywołać uśmiech i radość drugiej osoby? Jaki prezent będzie tym praktycznym i po kilku godzinach nie wyląduje na dnie szafy? Co kupić, aby obdarowana osoba odniosła wymierne korzyści z podarunku? Najlepszym prezentem dla mamy czy babci są te upominki, które pomogą jej zadbać o urodę, a jednocześnie zapewnią trochę relaksu i czasu dla siebie. Idealnie w tym zakresie spiszą się zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii.

Dobrym wyborem na prezent dla pań w wieku dojrzałym będzie zabieg wypełnienia zmarszczek. Wykonywany przy pomocy naturalnego kwasu hialuronowego. Poprawi on kondycję skóry, nawilży ją, wygładzi i zniweluje drobne zmarszczki. Zabieg dedykowany jest przede wszystkim paniom po 40 roku życia, u których naturalnie zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego w organizmie. Powoduje to pojawianie się bruzd, zmarszczek, kurzych łapek, a także jest przyczyną wiotczenia i wysychania skóry. Z takimi problemami na pewno boryka się każda mama w wieku dojrzałym, ucieszy ją więc prezent, który pomoże rozprawić się z oznakami starzenia się skóry.

Kiedy warto sięgnąć po kwas hialuronowy?

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym pomoże rozprawić się z takimi problemami jak:

 • bruzdy marionetki,
 • fałd nosowo-wargowy,
 • zmarszczki palacza,
 • zmarszczki na brodzie, dekolcie,
 • kurze łapki,
 • dolina łez,
 • lwia zmarszczka,
 • poziome zmarszczki na czole,
 • drobne zmarszczki na szyi, policzkach, przy uszach,
 • zmarszczki nadgarstkowe.

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym jest procedurą bezpieczną, efekty widoczne są natychmiast. Co ważne, zabieg można przeprowadzić u osób w różnym wieku. Jako jedyne przeciwwskazania wymienia się: choroby nowotworowe, o podłożu immunologicznym, stany zapalne skóry, aktywne infekcje, alergie, skłonności do powstawania blizn przerostowych, ciążę i laktację, przyjmowanie leków immunosupresyjnych, sterydowych, przeciwzakrzepowych i antybiotyków.

Na czym polega wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym?

Wypełnienie bruzd i zmarszczek z pomocą kwasu hialuronowego to działanie mało inwazyjne. Procedura nie jest bolesna, a aby ograniczyć do minimum ewentualny dyskomfort pacjentki, bezpośrednio przed zabiegiem wykonywane jest miejscowe znieczulenie kremem z lidokainą. Kwas hialuronowy podaje się za pomocą cienkiej igły, a po jego wstrzyknięciu masuje okolice poddawane kuracji. Całość zabiegu trwa ok. 30 minut. Rekonwalescencja po zabiegu nie jest konieczna. Pacjentka musi jedynie przestrzegać prostych zaleceń, do których zalicza się:

 • unikanie intensywnego wysiłku fizycznego, sauny i gorących kąpieli przez okres 3-4 dni po zabiegu,
 • fotoprotekcja (+50) oraz unikanie ekspozycji na słońce przez 2 tygodnie,
 • picie około 2 litrów wody dziennie przez około 2 tygodnie,
 • powstrzymywanie się od wykonywania zabiegów, jak peelingi, mikrodermabrazja przez 2 tygodnie od zabiegu,
 • powstrzymywanie się od wykonywania zabiegów z wykorzystaniem laserów, fal dźwiękowych, ultradźwięków przez okres 4 tygodni po zabiegu.

Efekty wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym

Z efektów wypełnienia zmarszczek zadowolona będzie każda kobieta z cerą dojrzałą. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego, pozwala na spłycenie zmarszczek, poprawę nawilżenia skóry, poprawę konturu twarzy, wymodelowanie ust, poprawę kondycji skóry.  Podobne efekty można uzyskać dzięki mezoterapii kwasem hialuronowym.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym pozwala cieszyć się odmłodzoną cerą przez ok. 9-12 miesięcy, czyli przez czas wchłaniania się kwasu hialuronowego. Aby rezultaty były bardziej widoczne, Allure Esthetique Clinique zaleca powtarzanie zabiegu.