Uśmiechnij się pięknie!

Piękny uśmiech to wizytówka każdej kobiety. Jednak nawet najpiękniejsze, białe, równe zęby nie przyniosą korzystnego efektu, jeśli nie będą szły w parze z ponętnymi, pełnymi ustami. Opadające kąciki oraz usta wąskie czy asymetryczne często stają się powodem kompleksów. Przy mniejszych problemach można teoretycznie postarać się zakryć mankamenty odpowiednim makijażem. Osiągnięty efekt jednak szybko przeminie, a niektórych wad po prostu nie sposób ukryć. W odpowiedzi na takie problemy przychodzi medycyna estetyczna.  

Modelowanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest związkiem chemicznym, który występuje naturalnie w organizmach żywych – także w organizmie człowieka. Dlatego preparaty na jego bazie są jednymi z bezpieczniejszych do stosowania w przypadku modelowania lub powiększania ust. Najwięcej kwasu hialuronowego występuje w skórze, powodując że jest ona gładka, sprężysta i dobrze nawilżona. W początkowym okresie życia poziom kwasu hialuronowego w organizmie człowieka jest dość wysoki ze względu na to, że ciało samo go sobie wytwarza. Ale po 25. roku życia ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się systematycznie. W wieku 40 lat poziom kwasu hialuronowego w organizmie jest o połowę mniejszy niż w okresie niemowlęcym. Można to zresztą zauważyć gołym okiem – to dlatego skóra staje się słabiej nawilżona i wiotka, pojawiają się na niej również wyraźne zmarszczki. Naukowcy dowiedli, że podanie kwasu hialuronowego stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych, dlatego nawet, gdy efekty zabiegu przemijają, skóra w miejscu jego iniekcji wygląda lepiej niż przed zabiegiem. Zdarza się także, że w przypadku wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym, nie wrócą one już w tym samym miejscu przez naprawdę długi okres czasu. 

Na czym polega modelowanie ust kwasem hialuronowym?

Modelowanie ust to nadanie im kształtu, wypełnienia czy po prostu intensywnego nawilżenia za pomocą specjalnych preparatów. W naszej klinice Alluresthetique clinique stosujemy kwas hialuronowy, który pozwala na osiągnięcie najbardziej spektakularnych, a zarazem naturalnych efektów. Modelowanie i powiększanie ust polega na wstrzyknięciu preparatu kwasu hialuronowego do konturu i czerwieni wargowej ust. Zabieg przeprowadzamy za pomocą bardzo cienkich igieł, a dodatkowo miejsce iniekcji zostaje przez naszych specjalistów znieczulone tak, by dolegliwości bólowe zostały zmniejszone do absolutnego minimum. Usta są obszarem bardzo wrażliwym, dlatego podanie znieczulenia jest konieczne. Poza tym w trakcie zabiegu i tuż po nim wykonujemy masaż okolicy poddanej iniekcji, co skutkuje równomiernym rozłożeniem preparatu oraz jeszcze skuteczniejszemu zmniejszeniu dolegliwości bólowych. 

Efekty powiększania ust 

Zaraz po zabiegu może wystąpić obrzęk ust, co jest zjawiskiem naturalnym. Obrzęk znikna najczęściej po dwóch – trzech dniach. Czasem nasi pacjenci zgłaszają lekką bolesność i rozpieranie w okolicach zabiegu, co także jest częstym efektem powiększania ust, które przeminie samoistnie. Po zabiegu powiększania ust zalecamy unikanie intensywnych ćwiczeń fizycznych, gorących kąpieli i sauny. Ponadto niewskazane są kąpiele słoneczne, a wychodząc na zewnątrz pacjenci powinni stosować krem z filtrem 50+. Jeśli pacjenci chcieliby stosować inne zabiegi na twarz, także radzimy wstrzymanie się na około 2 tygodni do miesiąca, w zależności od rodzaju planowanego zabiegu. Wszelkich informacji na ten temat udzielają nasi specjaliści, z którymi można skontaktować się poprzez stronę internetową www.a-estetyka.pl .  

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Pamiętajmy, że w przypadku wszystkich zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej istnieją wskazania i przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Zanim lekarz wyrazi zgodę na powiększanie ust, poinformuje Was, dla kogo iniekcja preparatu kwasu hialuronowego jest wskazana, a dla kogo nie. W naszej klinice zalecamy zabieg osobom z:

 • Małymi wąskimi ustami,
 • Niewielką asymetrią ust,
 • Utraconym konturem lub objętością ust,
 • Zmarszczkami na czerwieni wargowej,
 • Opadającymi kącikami ust.

Do przeciwwskazań wykonania zabiegu zaliczają się zaś:

 • Choroby autoimmunologiczne,
 • Choroby nowotworowe,
 • Stany zapalne skóry,
 • Infekcje,
 • Okres ciąży i karmienia piersią,
 • Liczne alergie,
 • Skłonność do blizn przerostowych,
 • Stosowanie niektórych leków.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące przeprowadzanych w naszej klinice Alluresthetique clinique zabiegów upiększających.