zabiegi na twarz

Skinbooster – na ratunek skórze

Skóra to największy organ ciała człowieka, który ma pełnić funkcje ochronne. Dlatego bardzo ważne jest, byśmy zachowywali w jak najlepszym stanie niezależnie od wieku. Jednak fakt, że otaczają nas niesprzyjające warunki, nieco utrudnia zadanie – ciągłe wahania temperatur, smog, wiatr, słońce, suche powietrze, klimatyzacja, ogrzewanie – to wszystko czynniki szkodzące naszej skórze. Do tego wszystkiego dochodzą naturalne procesy starzenia powodujące, że skóra traci odpowiedni poziom nawodnienia, elastyczność i gęstość. Najczęściej stosujemy kremy ochronne lub suplementy diety, chcąc zachować skórę w jak najlepszym stanie. Najczęściej stosuje się rewitalizację skóry po zimie, a większość kobiet zdaje sobie także sprawę z potrzeby rewitalizacji skóry dojrzałej, jednak tak naprawdę ważne jest by dbać o nią na każdym etapie życia.

Rewitalizacja skóry preparatami Skinbooster

Skinbooster to nowatorskie preparaty stanowiące usieciowane wypełniacze kwasu hialuronowego. Stosuje się w nich technologię NASHA, która stymuluje umiejętność wiązania dużych ilości wody, dzięki czemu skóra zostaje dogłębnie nawodniona, a fibroblasty zaczynają stymulację procesu wytwarzania nowych włókien kolagenowych. W ten sposób zwiększa się gęstość, napięcie i jędrność skóry, poprawia jej koloryt i spłycają się zmarszczki. Zabiegi Skinbooster w spektakularny sposób przywracają odpowiednie nawilżenie skóry. By zabieg przyniósł najlepsze efekty zalecamy powtórzenie ich w serii 3 zabiegów w 4-tygodniowych odstępach. Następnie zabieg można powtarzać co pół roku utrzymując jak najdłużej korzystne efekty. Można także po roku powtórzyć całą serię zabiegów, co spowoduje, że skóra będzie odpowiednio nawilżona i piękna przez naprawdę długi czas.

Rewitalizacja skóry dojrzałej

W naszej klinice Alluresthetique clinique w Konstantynowie Łódzkim zalecamy rewitalizację skóry zabiegami Skinbooster osobom ze skórą dojrzałą i problematyczną, jednak także młode osoby ze zdrową skóra powinny zastanowić się nad ich zastosowaniem. Dzięki temu ich skóra będzie piękna i młoda jeszcze dłużej, a dzięki odpowiedniemu nawilżeniu funkcje ochronne będą skuteczniej spełniane. Najczęściej zabiegi przeprowadzamy osobom, które:

 • mają drobne zmarszczki,
 • posiadają cienki fałd skórn,
 • skarżą się na wiotką i odwodnioną skórę,
 • mają obniżone napięcie skóry,
 • mają blizny potrądzikowe,
 • posiadającym fotouszkodzenia,
 • wymagają rewitalizacji skóry wokół oczu, ust, szyi, dekoltu, grzbietów dłoni.

Nasi specjaliści odradzają rewitalizację skóry kwasem hialuronowym w przypadku:

 • Chorób autoimmunologicznych,
 • Chorób nowotworowych,
 • Stanów zapalnych skóry, 
 • Infekcji,
 • Okresu ciąży i karmienia piersią,
 • Licznych alergii,
 • Skłonności do powstawania blizn przerostowych,
 • Stosowania niektórych leków. 

Jak wygląda zabieg Skinbooster

W naszej klinice w Konstantynowie Łódzkim zabieg przeprowadzamy poprzez podanie serii iniekcji preparatu cienką igłą, w miejscowym znieczuleniu, podawanym na pół godziny przed zabiegiem. W trakcie iniekcji oraz tuż po wykonujemy masaż w miejscu wkłuć, co sprzyja równomiernemu rozprowadzaniu się preparatu oraz komfortowi naszych pacjentów. Preparat Skinbooster występuje także z lidokainą, w tej wersji dolegliwości bólowe są zmniejszone do absolutnego minimum. Po zabiegu odradzamy wykonywanie intensywnych ćwiczeń, branie gorących kąpieli czy wizyt w saunie. Przez dwa tygodnie zalecamy także unikanie nasłonecznienia i stosowanie kremów z wysoką ochroną – 50+. Przez dwa tygodnie nie powinno się także wykonywać pillingów, mikrodermabrazji  oraz masaży kosmetycznych. Dla otrzymania najlepszych efektów przez dwa tygodnie po zabiegu polecamy picie około 2 litrów wody dziennie. Wszelkich informacji na temat zabiegu chętnie udzielą nasi eksperci poprzez stronę internetową a-estetyka.pl/kontakt