Kompletny test krwi pod kątem wrażliwości na żywność – MRT

MRT (Mediator Release Test)

MRT to kompleksowy test z krwi do wykrywania stanów zapalnych wywołanych nadwrażliwością na pokarmy i chemiczne dodatki do żywności.

Dla kogo jest test MRT?

Test zalecamy pacjentom skarżącym się na niewyjaśnione dolegliwości trawienne, bóle głowy, bóle stawowo-mięśniowe, zmęczenie, wahania masy ciała (niebędące związane z alergią lub nietolerancją pokarmową). Takie objawy mogą być spowodowane przez związki chemiczne, np. histaminę, prostaglandyny, które uwalniane są z leukocytów po spożyciu pokarmu, na który dana osoba jest nadwrażliwa. Wywierają one niepożądane lub szkodliwe efekty zapalne prowadzące do wystąpienia objawów. Dolegliwości te mogą pojawić się po wielu godzinach lub dniach po spożyciu danego produktu.

Program leczenia ma na celu eliminację z diety produktów i substancji, wyzwalających w organizmie niealergiczne reakcje immunologiczne. Jednocześnie wprowadzane są do diety produkty niereaktywne. Celem jest złagodzenie lub wyleczenie dolegliwości pacjenta.

Dlaczego test MRT jest wyjątkowy?

Za sprawą wyników testu MRT można nie tylko złagodzić objawy nadwrażliwości pokarmowej, lecz także wyeliminować jej przyczyny. Lata badań naukowych pozwoliły opracować metodę idealnie wpisującą się w specyfikę tych reakcji. Zjawiskiem powszechnym są opóźnione reakcje nadwrażliwości, co sprawia, że bardzo trudno jest samodzielnie znaleźć źródło problemu i przeprowadzić właściwą profilaktykę oraz leczenie. Dzięki testom MRT możemy dowiedzieć się, jak nasz organizm reaguje na wszystkie 150 rodzajów pokarmów oraz dodatków do żywności. To jedyna dostępna metoda diagnostyki, która zawiera komponentę ilościową, umożliwiającą określenie intensywności reakcji leukocytów na dany pokarm.

Częste pytania

Czym jest nadwrażliwość pokarmowa?

Nadwrażliwość pokarmowa występuje wówczas, gdy spożywane przez nas pokarmy nadmiernie pobudzają do obrony komórki naszego układu immunologicznego, powodując stany zapalne jelit czy innych narządów lub tkanek. Nasz organizm reaguje zwykle na więcej niż jeden składnik zawarty w żywności, a objawy nadwrażliwości pojawiają się kilka godzin lub nawet dni po jedzeniu i są nieoczywiste.

Cennik

Usługa/PreparatCena
MRT 1701980 zł